Garanti ve İade

ÜRÜN İADE VE GARANTİ KOŞULLARI

Garanti Koşulları:

Sitemizde satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Garanti süresi bütün ürünlerde asgari iki yıl olup bazı ürünlerde garanti süresi uzayabilmektedir. Garanti altında bulunan ürünlerin tamamında arıza veya garanti kapsamına giren her türlü sorun yaşanması durumunda tüketici müşteri hizmetlerine, ürünün yetkili servisine veya üretici firmaya başvurabilir. Ürünlerin garanti koşulları her ürünün garanti belgesinde belirtildiği şekil ve şartlardadır.

İade Durumları :

Bir ürünü iade etmeden önce müşteri temsilcilerimiz ile mutlaka irtibata geçmenizi rica ederiz. Böylece iade süreci daha sağlıklı bir şekilde yürütülebilecektir.

İrtibat numaramız : 0312 911 2799 

Satın aldığınız herhangi bir ürünün kırık, çatlak, eksik içerik vb…durumda olması neticesinde, ürünü teslim alırken kargo firmasına zabıt (durum tespit) belgesi düzenletmenizi ve tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz.

nusratbilisim.com üzerinden satın aldığınız bir ürünü tahrip etmeden, kullanmadan, orijinal ambalajına zarar vermeden ve tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde (kargo ücreti tüketici tarafından ödenmesi kaydıyla) iade edebilirsiniz.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Sitemize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Niteliği itibariyle iadesi mümkün olmayan ürünler :

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında; açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, montajı yapılmış beyaz eşya ve elektronik ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için iade durumu söz konusu değildir. Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.

ÜRÜN ARIZALARINDA:

Sitemizde satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Sipariş İptali:

Herhangi bir sebepten dolayı verdiğiniz siparişi iptal etmek istediğinizde tek yapmanız gereken bize telefon, mail veya sitemizin mesaj bölümünden ulaşmaktır. Siparişleriniz gerekçe ibraz etme zorunluğu olmaksızın iptal edilecektir.

Sipariş iptaliniz ürünün kargoya verilmesinden sonra gerçekleştiği taktirde kargo masrafları tarafınıza yansıtılacaktır.

Lütfen siparişlerinizi iptal etmek istediğinizde bize sipariş tarihi, sipariş numarası veya kullanıcı adınız ve ürün ismi gibi bilgilerinizi de iletiniz.